NSSRA Results 2017

 

Team Standings 2017

 

MENS 

Trentham RC

Stone Master Maroners

NSRRA

Newcastle (Staffs) AC

Simon Myatt 13 590 Michael Downes 12 586 Andrew Jackson 13 544 Robert Ibbs 13

540

Alan Brookes 11 548 Tim Hulse 12 584 Neil Stretton 11 532 Ben Bewley 11

490

Stan Winterton 11 544 David Dunsmore 16 544 Alfred Slater 11 517 Melvyn Askey 9

438

Adrian Frost 11 530 Indria Natarajan 13 510 David Ratcliffe 11 516 John Alcock 11

393

Paul Burslem 11 529 Kevin Uzzell 10 498 John Holmes 11 505 Mark Cooper 9

368

Ian Cawley 10 495 Paul Swan 8 399 Mick Williams 10 472 Nigel Lees 8

348

Michael Rushton 10 468 Tim Clegg 7 323 Peter Divall 9 442

Gareth Copley-Jones

8

341

Tony White 10 457 Paul Phillips 7 312 Ian Hancock 10 429 Oliver Clarke 9

318

Barry Smith 12 432 Roger Taylor 5 215 Brian Powell 9 425 Nathan Walton 6

257

Terry Wall 9 425 Richard Shaw 4 144 Ian Allen 10 415 BruceJohnson 5

217

Lee Jones 10 424 Jim Holland 2 96 David Hebb 9 405 Darren Storey 5

188

Alan Lewis 8 400 Mike Keeling 2 80 Trevor Goodwin 8 400 James Bayley 4

123

Richard Washington 8 288 Neil Reynolds 2 80 Michael Horton 8 384 Steven Bailey 2

99

Chris Mosiuk 7 273 Daniel Soltys 1 48 John Keeling 7 348 Jason Blunt 2

81

Ken Bloor 6 272 Mac McCoig 1 44 Nick Gordon 8 277 Robert Hains 2

81

Best Eight 4161 Best Eight 3756 Best Eight 3957 Best Eight

3236

  
Cheadle RC

South Cheshire Harriers

Stafford Harriers Boalloy RC
Craig Carpenter 11 394 Nigel Baskerfield 16 562

Robert Mottram-Jones

12 597 Carl Moulton 11 549
Russell Williams 8 372 James Simpson 11 543 Ian Wood 16 574 Dan Hibberd 11

518

Andrew Reeves-Jones

7 317 Rob Brown 13 500 Spencer Holland 15 553 Leon Bailey 10 454
Mick Beardmore 4 199 Clive Heathcote 10 478 Alan Jones 11 483 Mick Haire 9

445

Glyn Pattinson 4 186 Mark Coulthard 9 427 Graham Williams 6 284 Daniel Whitehurst 10

398

Mark Harrison 4 177 Martin Stirna 10 407 John Finney 4 193 Harry Porter 7

329

Gareth Knapper 4 164 Steve Atherton 9 407 Mark Bentley 3 122 Andrew Allen 4

188

Charlie Cox 2 81 Chris Hassall 10 370 Bill Whitworth 2 99 Josh Daley 3

140

Mark Stoddard 2 73 Colin Earp 8 362 Phil Hilsdon 2

94

Best Eight 1890 Best Eight 3694 Best Eight 2905 Best Eight

3021

LADIES

Trentham RC Stone Master Maroners

Stafford Harriers

Newcastle (Staffs) AC

  

Jill Phillips 16 600 Ros Bould 13 598 Karen Murray 12 553 Gemma Woodcock 12

573

Gillian Tinsley 12 568 Kathryn Taylor 12 553 Chris Skellern 11 531 Michelle Buckle 11

549

Joanne Stanfield 11 549 Victoria Hughes 11 533 Tracy Ridings 9 419 Kat Saunders 11

516

Julia Rigby 11 539 Michelle Miles 11 476 Gael Earp 8 352 Jenni Alcock 10

448

Kerry Dixon 10 493 Foina Bradley 10 445 Julie Nokes 6 291 Rebecca Ibbs 10

443

Sarah Taylor 10 490 Kirsty Stephenson 9 444 Nia Nokes 4 180 Amanda Wood 9

427

Bobbie Hickman 10 455 Bonnie Seabridge 9 422 Belinda Riley 8

391

Jackie McPhail 10 444 Joyce Edwards 7

350

Best Four 2256 Best Four 2160 Best Four 1855 Best Four

2086

  
Michelin AC South Cheshire Harriers Cheadle RC

Cannock & Stafford AC

    

Hazel Barlow 13 573 Sam Brookes 11 547 Laura Hall 5 227 Dot Fellows 10

500

Sally Aldridge 9 442 Cathy Atherton 11 516 Liz Clutton 4 200 Gillian Russon 10

481

Rachel Jones 10 482 Sally Kenney 2 88 Christine Kilkenny 1

50

Claire Harrison 11

470

Leann Banks 10

456

Rebecca Howlett 6

292

Best Four 1015 Best Four 2015 Best Four 515

1031

Upto and including Ipstones 5